Beyoğlu’nda otelde şok! İşe başladığı ilk gün ‘oda parası’ diye 2 bin pound aldı

Olay, geçtiğimiz günlerde Beyoğlu’nda bulunan bir otelde gerçekleşti. Otel yöneticileri, elemana gereksinim duymaları nedeniyle ilan verip çalışma arkadaşı aradı.

İnternette bulunan ilanı gören kuşkulu şahıs çabucak otel yetkililerini arayarak müracaatta bulundu. Görüşme için otele çağırılan kuşkulu, deneme müddeti ile işe kabul edildi.

KISA MÜHLET İÇİNDE OTEL YETKİLİLERİNİN İTİMADINI KAZANDI

Çok kısa müddette yetkililerin inancını kazanan kuşkulu şahıs, otelin lobisinde çalışmaya başladı. İşe başladığı gün yetkililerin kısa müddetliğine otelden ayrıldığını gören kuşkulu, yalnız olduğunu anlayarak lobiye gelen yabancı asıllı bir müşteriden “oda ücreti” ismi altında 2 bin pound para talep etti.

YABANCI ASILLI MÜŞTERİDEN 2 BİN POUND ALDI

Kendinden 2 bin pound istenmesi üzerine şaşıran yabancı asıllı müşteri, daha evvel kendisine bu türlü bir şey denmediğini söyledi. Kuşkulu ise işveren ve müdürle konuştuğunu ve kendisinden bu fiyatı almasını söylediklerini belirtti. Şaşkınlık içinde cüzdanından para çıkarıp şüpheliye uzatan adam oradan ayrıldı. Şüphelinin yabancı asıllı müşteriden para aldığı anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Şahsın gün içinde çalıştığı kısımda bulunan kasadan da para çaldığı tespit edildi. Hem müşteriden hem de kasadan para çalan hırsız, olayın akabinde kayıplara karıştı.

Olayın akabinde ismini vermek istemeyen otel yetkilisi yaşananları anlattı. Zanlının internet üzerinden açtıkları ilandan kendilerine ulaştığını söyleyen otel yetkilisi, kısa müddet içinde kendilerinde inanç verdiğini belirterek, “Şahıs bize telefon yoluyla ulaştı. Birebir diyalog sonucu kendisi buraya geldi ve biz deneme gayeli kendisini deneyimli olduğu için 15-20 dakikalığına aldık. Baktık şahıs işi biliyor, biz kendisinden prosedür gereği gerekli evrakları talep ettik. Kendisi de çabuk bir halde meskenden çıktığını, yarın bize teslim edeceğini söyledi. Karşılıklı ortamızda diyalog ve inanç oluştu. Biz 15-20 dakikalığına diğer bir iş için otelden ayrılmak durumunda kaldık. Bu esnada otelimizde konaklayan bir konuğumuzdan zorla oda fiyatı talep etmiş. 2 bin pound civarı bir ödeme almış ve ondan sonra telefonlarımızı açmadı. Biz olayı bir gün sonra fark ettik. Hiçbir formda kendisine ulaşamadık. Numaralarımızı engelledi” dedi.

“HEM MAĞDURUZ, HEM DAVACIYIZ”

Olayın imajlarını polise verdiklerini söyleyen yetkili, “Şikayetçi olduk. Şu anda hem mağduruz hem davacıyız. Polise başvurduk, şahsın bilgilerini verdik. Gelecek haberi bekliyoruz” dedi. Olay ile ilgili polis takımlarının çalışması ise devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir