Taksici Beste’yi bıçaklayan eski eşi: Böyle olmaması gerekiyordu

Olay, 23 Aralık günü saat 22.00 sıralarında İskele Mahallesi’nde meydana geldi. 2 çocuk annesi Beste Dırama, eski eşi belediye emekçisi Kenan Yavaş ile telefonda erkek arkadaşı Mert G. nedeniyle tartıştı.

Daha sonra Dırama, Yavaş ile buluşmaya erkek arkadaşı Mert G. ile birlikte gitti. Buluşmada Yavaş ile Mert G. ortasında tartışma çıktı. Arbedeye dönüşen olayı sona erdirmek için ortaya giren Dırama, Yavaş’ın elindeki bıçakla karnından yaralandı.

Datça Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, Muğla’daki özel hastaneye sevk edilen Beste Dırama’nın durumunun ağır olduğu belirtildi. Gözaltına alınıp, tutuklanan Kenan Yavaş’ın ise savcılık sözü ortaya çıktı.

‘BESTE BENİ DİNLEMEDİ’

Kenan Yavaş, sözünde, Beste Dırama’ya çocukları ile birlikte oturması için mesken bıraktığını anlatarak “O mesken benim mülkiyetimde değil. Beste’nin yetişemediği yerde kiraya takviye oluyordum. Çocuklarımın gelişimleri için bir ortada yaşaması gerektiğini düşünmüştüm. Beste kendisine Mert isminde bir sevgili edinmiş. Mert, çocuklarımın anneleri ile kaldığı konuta gidip, gelmeye başlamış. Bunu bana oğlum söyledi. Aslında kendisi de annesi ile tartışmış ve meskeni terk etmiştir. Küçük oğlumun da psikolojisi bu olaylardan ötürü bozuldu. Beste’ye çocuklarımın isteği olmadan, konuta nikahsız yaşadığı bir kişinin girmesinin uygun olmadığını söyledim. Lakin beni dinlemedi” diye konuştu.

‘BIÇAĞI RASTGELE SAVURDUM’

Kenan Yavaş, 23 Aralık günü saat 20.00 sıralarında küçük oğlunun kendisini aradığını belirtip, annesinin benimle konuşmak istediğini söyledi. Yavaş, “Bunun üzerine Beste’yi aradım. Telefonda çıkan tartışma sonucunda Beste bana ‘Aşağı in, geliyoruz’ dedi ve küfretti. Apartın merdiveninde beklediğim sırada Mert ile Beste’yi marketin önünde gördüm. Mert’in elinde sopa olduğunu görünce kendimi korumak hedefiyle aparta geri girdim. Bıçak alıp, belime koydum. Yanlarına gidince Mert, elindeki sopa ile başıma vurdu. Bunun üzerine nevrim döndü ve belimdeki bıçağı çıkardım. Rastgele savurmaya başladım. Bıçağın kime isabet ettiğini bilmiyorum. Mert elindeki sopa ile bana vurmaya devam etti. Tekrar aparta döndüm. Bıçağın üzerindeki kanı, kendi kanım sandığım için yıkayıp, odamda kullandığım ahşap şifonyerin içine koydum. Sonra aslında polislere de bıçağı isteğim ile teslim ettim.  Bıçağı belime koymuştum” dedi.

‘BESTE BANA HİÇ VURMADI’

Yavaş, rastgele birini öldürme niyeti olmadığını öne sürerek “Sadece kendimi savundum. Beste ile yaptığımız telefon görüşmesinde beni ‘Mert ile çok memnunum. Âlâ ki senden ayrılmışım, onunla daha güzel münasebet yaşıyorum’ üzere sözler de söyledi. Bu türlü bir olay olmaması gerekiyordu. 2 çocuğunun annesidir. Beste bana hiç vurmadı. Çok pişmanım” dedi. Olaya ait soruşturma sürüyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir